All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
Grade AISI1020 ASTM A519 Carbon Steel Pipe for Structure Heavy Wall Seamless Steel Tube
| Products: | Seamless Steel Pipe |
|---|---|
| Diameter: | DN10 - DN600 |
| Thickness: | 1.0 - 50.0mm |
Bright Anneal 304 430 316L 410S Stainless Steel Sheet 1m x 2m / 4ft x 8ft SS Sheet
| Products: | Bright Anneal Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Bright Annealed Finishing BA Mirror Stainless Steel Coil / Strips 6K 8K Stainless Steel Rolls
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
100*100mm 304 Stainless Steel Square Pipe Tube ERW Wleded in 6m Length Thickness 2mm 3mm 4mm
| Products: | Stainless Steel Sauqre Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Titanium Black Hairline Stainless Steel Sheet 304 / 1.4301 / SUS304 for Decoration
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | SUS304 |
| Thickness: | 0.4 - 2.0mm |
ASTM EN DIN GB 201 Stainless Steel Plate Checkered 1.0-8.0mm Grade 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
ASTM A269 EN10216 TP310S Stainless Steel Pipe Tube Seamless Pipe Bright Annealing
| Products: | BA Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |

