All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
304 Stainless Steel Bending U Channel / C Channel 100*50 - 400*200mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Large Diameter Stainless Steel U Channel / C Channel AISI304 AISI316L AISI310S
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Hot Rolled Inconel 690 Nickel Alloy Plate with Polished Surface in 1500*6000mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Hastelloy C276 Plate - Corrosion Resistant High Temperature Nickel Alloy Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Premium 304 Stainless Steel Bright Rod Precision Ground Corrosion-Resistant for Industrial Use
| Products Name: | Stainless Steel Bright Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
304 316L 201 310S Plate Wleded Stainless Steel H Beam / Pickled Santi Finishing
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Bao Steel 10mm 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled S30408 SS Plate 2500mm Width
| Thickness: | 0.4mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |
Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet 2b Ba Finished DIN1.4301 Inox Metal Sheet
| Products: | Stainless STeel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
Non-Magnetic 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled 0.6mm - 40.0mm for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.6mm - 40.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length Options: | 1000mm - 6000mm |
EN 10088-2 1.4404 Stainless Steel Sheet 0.4-100mm 2B NO.1 1500mm 2000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 1.4404 |

