All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Bright Annealing 304 Stainless Steel Sheet with 2B BA Finishing in Widths 1000mm 1219mm 1500mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Band 0.1 - 3.0mm Thickness for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.1mm - 3.0mm (Cold Rolled), 3.0mm - 10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 1500mm (Cold Rolled), 10mm - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
Hot Rolled Polished Surface Hastelloy C276 Nickel Alloy Plate 1500*6000mm Stainless Steel Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
0.5 - 3mm ASTM A240 AISI 304L Stainless Steel Sheet with 2B BA HL 8K PVC Film Surface
| Thickness Range: | 0.3mm-3mm (Cold Rolled), 3.0mm-80mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Standard Size: | 1000*2000mm, 1219*2438mm, 1500*3000mm (Cold Rolled); 1500*6000mm, 1800*6000mm, 2000*6000mm (Hot Rolled) |
| Surface Treatment: | Polished |
6mm Thick ASTM A240 S30408 Stainless Steel Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 600mm~2030mm |
| Length: | 300~6000mm, Max 18000mm |
3mm Thick 316 Grade Stainless Steel Coil with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
|---|---|
| Width: | 5 - 1500mm (Cold Rolled), 10 - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
Inconel 600 601 625 718 Hot Rolled Nickel Alloy Plate with Polished Surface and 1m - 12m Length
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hastelloy C276 Nickel Alloy Plate and Sheet with 1mm - 30mm Thickness Available for Laser Cutting and Hot Rolled
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Duplex 2205 Stainless Steel Plate 0.4-16.0mm EN 10088-2 1.4462
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
ASME SA240 S30408 No. 1 Surface 304 Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

