All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
304 Grade Mirror Polished Stainless Steel Sheet with Water Ripple Design 0.3-2.0mm Thickness
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
1.4301 Hot Rolled Polished Stainless Steel Plate SS 304 ASTM A240
| Model NO.: | 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASME CR SS 304 Stainless Steel Sheet Width 1500mm 0.6 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
ASTM A240 Hot Rolled 304 Stainless Steel Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 S30408 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
310S 201 304 316L Grade Stainless Steel Beam SS I Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
201 Wide Flange Stainless Steel Beam 6m Pickling Finishing
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
304 Mirror Hairline Finish Stainless Steel Sheet Rose Gold 0.3-2.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
Welded Stainless Steel H Beam Grade 304 / 1.4301 / SUS304 Stainless Steel I Beam
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
EN 10204-3.1 Certificate Cold Rolled Polished 304L Stainless Steel Sheet
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Mirror Etched Designer 304 Decorative Stainless Steel Sheet for Elevators Manufacturing
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

