All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ hot rolled stainless steel angle bar ] match 511 Products.
Plate bending Stainless Steel Channels SS Plate Profile Height 200 - 800mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Cold Drawn Finished Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Polished 904L Stainless Steel Bar and Rod with OD 6-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
High Hardness 17-4PH Stainless Steel Bar Hot Rolled with 6-300mm Diameter
| Model Number: | 17-4PH 17-7PH 15-5PH |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Forged 1.4418 Stainless Steel Bar In Marine And Hydro Power
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Welded Stainless Steel H Beam 316L 2205 2507 904L SS Beam for Chemical Industrial
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L 2205 2507 904L.etc |
Corrosion Resistant Cold Rolled 316L Stainless Steel Rod with Bright Surface
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 1.4021 Stainless Steel Bar/ Round Bar / Flat Bar / Square Bar SS420 X20Cr13 Stainless Steel
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
ASTM A276 UNS S32900 Duplex Stainless Steel Bar Round Shape SS329 Bars
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
EN 10204-3.1 Stainless Steel Seamless Pipe Heat Resistant 314 EN 1.4841 DN10
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |

