All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant ss angle bar ] match 186 Products.
Hot Rolled 304 EN 10088 1.4301 6mm Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm |
Non-Magnetic 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled 0.6mm - 40.0mm for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.6mm - 40.0mm |
|---|---|
| Width Options: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length Options: | 1000mm - 6000mm |
Cold Rolled 2B Surface 304 304L 304H Stainless Steel Plate and Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
AISI 309 Stainless Steel Sheet 309S 0.6-16.0mm 1500mm 1219mm 1000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 309S/1.4833/S30908 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
GB24511 Stainless Steel Boiler Plate Hot Rolled Polished S30408 S31603 S30403 S32205 S31803 S32750 S32760
| Model NO.: | S30408 S31603 S30403 S32205 S31803 S32750 S32760 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled SUS304 Mirror Stainless Steel Plate with PVC Coating for Decoration and Kitchenware
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled Polished Surface 441 Stainless Steel Sheet for Automotive Exhaust Applications
| Model NO.: | 441 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A240 Hot Rolled 304 Stainless Steel Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 S30408 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASME SA240 S30408 No. 1 Surface 304 Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Standard Size 1220*2440mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

