All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant ss angle bar ] match 186 Products.
UNS S31609 Stainless Steel Plate 316H SS Plate 3.0 - 30.0mm Hot Rolled from TISCO
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 316H |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Raindrops Pattern Stainless Steel Embossed Sheet SUS304 Thickness 0.6 - 2.0mm SS Sheet
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Bright Polished 316L Stainless Steel Round Shaft with Diameter 10-300mm ASTM A276 Standard
| Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Diameter: | 8 - 300mm |
| Length: | 6m/pcs |
Hot Rolled Cold Rolled 304 Stainless Steel Plate with 0.4 - 100mm Thickness Available in Stock
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM AISI 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled with Polished Surface and 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 304 Stainless Steel Plate with No. 1 Surface Finish and 1500X3000mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
ASTM A240 304L Grade Hot Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel Plate Grade 304 with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
SUS304 Mirror 8K Finish 0.4 - 3.0mm Stainless Steel Sheet Plate for Decoration and Kitchenware
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled S30408 Stainless Steel Plate 1800mm ASTM A240 AISI 304
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

