All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant ss angle bar ] match 186 Products.
2B Surface Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet Plate in Size 1000*2000mm
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Slit Cutting 304L Stainless Steel Sheet 0.3 - 3.0mm with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 10088-1-2005 1.4509 1.4510 2B 2D Stainless Steel Sheet - Cold Rolled Polished Surface
| Model NO.: | 1.4509 1.4510 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled ASTM 201 430 410 304 Stainless Steel Checkered Plate Decorative Mirror Embossed
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
ASTM A240 Grade 317L Stainless Steel Sheet with Cold Rolled Technique and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
3mm Thick 316 Grade Stainless Steel Coil with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
|---|---|
| Width: | 5 - 1500mm (Cold Rolled), 10 - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
6mm Thick ASTM A240 S30408 Stainless Steel Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 600mm~2030mm |
| Length: | 300~6000mm, Max 18000mm |
Grade 304L Cold Rolled Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.1 - 5.0mm Thickness in Stock
| Model Number: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
304L Stainless Steel Sheet with 2B BA NO.4 8K Finishing and PVC Film Protection
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
SUS 301 Grade Stainless Steel Strip 0.3mmx90mm 2B Finished Cold Rolled Metal Strip
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

