All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant ss angle bar ] match 186 Products.
AISI Cold Rolled 430 Stainless Steel Coil with 2B BA Surface and 500-1500mm Width SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled SS 304L Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and 0.1 - 10.0mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip SS Strip Width 10-1500mm
| Thickness Range: | 0.1mm - 10.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 2000mm |
| Shape: | Flat |
0.4 - 3.0mm Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet Grade 1.4306 SS Sheet for Industrial and Decorative Use
| Thickness Range: | 0.4 - 3.0mm |
|---|---|
| Material Grade: | 304L (1.4306) |
| Chromium Content: | 18-20% |
316Ti Stainless Steel Sheet 0.4 - 3.0mm SS Sheet Cold Rolled Technique from TISCO
| Material Grade: | 316Ti |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.4 - 3.0mm |
| Cold Rolled Thickness: | 0.3mm-3mm |
BA Finished 304L Stainless Steel Banding Strap 20mm-1500mm Length SS Strapping Band
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
JIS G4303 SUS304 Cold Rolled Stainless Steel Strip with Polished Surface and 2mm Thickness SS Coil
| Thickness: | 0.1mm-3mm (Cold Rolled), 3.0mm-10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm (Cold Rolled), 10-2000mm (Hot Rolled) |
| Surface Treatment: | Polished |
EN 10204-3.1 Stainless Steel Seamless Pipe Heat Resistant 314 EN 1.4841 DN10
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
Stainless Steel Bent Channel SS Channel Grade 304 316L / 310S / 2205
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Welded Type Stainless Steel H Beam / SS Beam Thickness 4.0 - 30.0mm In 6m Length
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |

