All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
301 Grade Stainless Steel Strip & Band 0.3 - 2.0mm Thickness ASTM A240 Standard Cold Rolled
| Thickness Range: | 0.3 - 2.0mm |
|---|---|
| Standard: | ASTM A240 |
| Shape: | Flat |
SUS 301 Grade Stainless Steel Strip 0.3mmx90mm 2B Finished Cold Rolled Metal Strip
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
AISI Cold Rolled 430 Stainless Steel Coil with 2B BA Surface and 500-1500mm Width SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Stainless Steel Coils Plate Sheet 317L / 1.4438 Alloy AISI317
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 317L / UNS S31703 / EN 1.4438 |
| Thickness: | 0.4-30.0mm |
304L Stainless Steel Strip 1500mm Width Polished Surface SS Strip for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Annealed 304 Stainless Steel Strip in Various Widths and Thicknesses Excellent Formability and Finish
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
ASTM A240 304 Stainless Steel Plate Cold Rolled No. 4 Finished with PE Film
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled and Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel Plate Grade 304 with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled SUS409L 409L Stainless Steel Coil with Polished Surface for Corrosion Resistant Applications
| Model NO.: | 409 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

