All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Thickness 0.3mm 0.4mm 0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm Stainless Steel Strips
| Products: | Stainless Steel Coil & Band |
|---|---|
| Thickness: | 0.4-3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
Cold Rolled 436L Stainless Steel Coil with Polished Surface and 0.3-4mm Thickness for Industrial Applications
| Model Number: | 436L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI304 Stainless Steel Coil / SS304 Coils 1000mm 1219mm 1500mm 2000mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
AISI 314 Hot Rolled Stainless Steel Plate with High Temperature Resistance and Polished Surface
| Model NO.: | 314 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
304 304L 310S 316L Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Sheet and Coil from TISCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
ASTM A240 304L Stainless Steel Sheet 0.6mm Thickness Cold Rolled with PE Film
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Tisco Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Coil and Sheet in 1220*2440mm Sizes
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled BA Finishing Stainless Steel Sheets & Coils Grade 304 316L 430 410
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Polished Surface 1220*2440mm Stainless Steel Coil and Strip from TISCO BAOSTEEL POSCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Posco Baosteel Tisco Cold Rolled Bright Surface 321 Stainless Steel Plate High Temperature Resistant SS Plate
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

