All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
15-5PH Stainless Steel Cold-Rolled Sheets Ideal for Aerospace & Industrial Applications
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 15-5PH |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
904L Cold Rolled Stainless Steel Sheet 4ft*8ft SS Sheet UNS N08904 0.4 - 6.0mm for Pressure Vessel
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 316Ti |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Spring Tempered 301 Stainless Steel Strip 0.1 - 2.5mm Thickness EN 1.4310 SS Strip
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1500mm |
Soft Type 1/4H 1/2H 3/4H Full Hard AISI304 Stainless Steel Strips Coils
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.5mm |
| Width: | Within 1500mm |
EN 1.4404 Stainless Steel Strip SS Roll 0.1 - 3.0mm Slit Cutting Without Burr
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Incoloy 926 (UNS N08926) Stainless Steel Strip for High-Corrosion Applications
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled Grade 321 Stainless Steel Plate with Bright Surface - UNS S32100 Stainless Steel Sheet
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
304L / 1.4306 Stainless Steel Strip Coil ASTM EN DIN JIS SS Strip Roll Width 5 - 1219mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
316L Stainless Steel Strip Precision Strips Thickness 0.1 - 2.0mm Bright Anneal Finishing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
304 Stainless Steel Strip and Slit Coil / Precision Stainless Steel Strip EN 1.4301
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

