All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Corrosion Resistant Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip for Decoration Construction
| Model NO.: | 409L 436L 439 441 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
316L Grade Stainless Steel Strip with 0.1 - 8.0mm Thickness for Slit Cutting Coils
| Thickness Range: | 0.1 - 8.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 10-2000mm |
| Cold Rolled Thickness: | 0.1-3.0mm |
Non Magnetic SS 304 BA Finished Stainless Steel Strip 0.25mm-3mm Thick JIS Standard
| Thickness: | 0.25mm-3mm |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm |
| Surface Treatment: | Polished |
Precision JIS 201 202 Stainless Steel Strip with 2.6mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Polished ASTM Standard 3mm Thickness Stainless Steel Strip and Strap for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
316 SS Grade Stainless Steel Strip Coil with 2.5mm Thickness and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
SS304 Stainless Steel Strip with Hairline Finish and ODM Service in 0.1-10.0mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
SS 430 Polished Stainless Steel Strip with 1219mm Width and Corrosion Resistance
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled SUS 301 Stainless Steel Coil Strip with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip with Bright Surface and Width 10-2000mm for Industrial Applications
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

