All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Strip Band 0.1 - 3.0mm Thickness for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.1mm - 3.0mm (Cold Rolled), 3.0mm - 10mm (Hot Rolled) |
|---|---|
| Width Range: | 5mm - 1500mm (Cold Rolled), 10mm - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
Cold Rolled 304L Stainless Steel Coil with 20-1240mm Width and Polished Surface SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled 304 Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
ASTM A240 Grade 301 Stainless Steel Strip Cold Rolled Technique Width 10-2000mm Stainless Steel Roll
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
High Precision Stainless Steel Strip with Cold Rolled Technique and Bright Surface Treatment in Width 10-2000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
High Quality 17-4PH / 630 Stainless Steel Strip Coils with Cold Rolled Technique and Width 10-2000mm
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 6 - 1219mm |
| Surface Finish: | 2B, Bright, Hairline |
Customized 20mm-1500mm Length Cold Rolled Polished Surface SS 316L Stainless Steel Strip Roll Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
No 4 Polishing HL Surface 201 Stainless Steel Cold Rolled Coil Strip with 30-1240mm Width
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
317L Stainless Steel Coil UNS S31703 Stainless Steel Thickness 0.1 - 16.0mm Hot Rolled & Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
Precision Stainless Steel Strip with 0.1mm Thickness Cold Rolled and Bright Surface
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Width Range: | 6 - 1219mm |
| Surface Finish: | 2B, Bright, Hairline |

