All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
UNS S31703 / 317L Stainless Steel Strip Band 0.3 - 6.0mm for Chemical Industrial SS Strip
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
AISI316L / EN 1.4404 Stainless Steel Strips Alloy 316L Stainless Steel 2B BA HL 2D Surface
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
0.1mm-5.0mm Thick 2205 Stainless Steel Strip Heat Resistant Durable
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Custom Width 316 Stainless Steel Strips High Tensile for Chemical Processing
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Mirror Polished 316 Stainless Steel Strip Food Grade Hygienic Surface Finish
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
ASTM 444 Stainless Steel Strip Ferritic Alloy Excellent Stress Crack Resistance
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Alloy 926 / 1.4529 Super Stainless Steel Strips Coils, Width 0.3-8.0mm, SA240 Standard
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Cold Rolled 301 Stainless Steel Coil with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Width 3 - 1500mm SA240 Stainless Steel Strip Thickness 0.3 - 3.0mm 2B BA NO.4 ASTM EN DIN
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Bright Annealing 304 Stainless Steel Strip Coils with BA Mirror Finishing and Cold Rolled Technique
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

