All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
420 Stainless Steel Strips 2B BA Surface 2Cr13 SS Roll For Tools
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Premium 316 Stainless Steel Strip Corrosion Resistant Marine Grade Alloy
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
SUS301 Full Hard Stainless Steel Strip Stock Thin Gauge Strips With Exceptional Durability Formability
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-2.5mm |
| Width: | Within 1219mm |
Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Coil Strip with Width 10-1800mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
301 Stainless Steel Strip 1/2H Tensile Strength>1035Mpa Thickness 0.15 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.15 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Precision Cut 630 Stainless Steel Strip Precipitation Hardening Martensitic Grade
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
434 Stainless Steel Strip For Exhaust Systems Mufflers
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Smooth Edge 316L/316H/316Ti Stainless Steel Strips and Coils Width 5 - 1500mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-8.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Alloy 304 Stainless Steel Strips Thickness 0.1mm 0.12mm 0.15mm 0.18mm 0.2mm 0.3mm Bright Anneal 1/4H 1/2H 3/4H SS Strip
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
EN 10204-3.1 Certificated 304L Stainless Steel Sheet Cold Rolled with 0.3 - 3.0mm Thickness and Polished Surface
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

