All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
409L Stainless Steel Coil Cold Rolled Corrosion Resistant Strip for Automotive Exhaust with High Tensile Strength
| Model NO.: | 409L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 1.4841 0.6-30.0mm AISI 314 Stainless Steel Metal Plate
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 1.4841 |
EN 1.4319 EN ASTM JIS 301 Stainless Steel Plate 0.4-30mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 1.4319 |
ASTM EN DIN JIS Standard Stainless Steel Checkered / Stainless Steel Diamound Plate
| Products: | Stainless Steel Chequered Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 316L |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Stainless Steel Diamond Pattern Embossed Sheet / Diamond Pattern 3D SS Sheet
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Durable 317L Stainless Steel Plate for Food and Pharmaceutical Equipment
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 317L/S31703 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
904L Stainless Steel Plate Cutting Round Plate / Square Plate / Ring Plate Laser Cutting
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 200Series 300 Series 400 Series Duplex Stainless Steel |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
ASTM A240 301 Stainless Steel Strip 1mm 1/4H 1/2H 3/4H FH
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
JIS G4305 SUH409L Stainless Steel Sheet and Plate 2D NO.1 Finishing SS Sheet / SS Plate
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | Stainless Steel 409L |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
TISCO 445 Stainless Steel Sheets ASTM EN DIN Standard UNS S44500 / EN 1.4621 SS Sheets
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | Stainless Steel 445 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |

