All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
400 Series AISI430 Stainless Steel Sheet 1000*2000mm 4ft*8ft SS Sheet EN 1.4016
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | Stainless Steel AISI430 / EN 1.4016 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
ASTM EN DIN JIS Standard Stainless Steel Plate Sheet 304 / 1.4301 / SUS304 SS Plate
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 309S 310S 321 347 904L 2205 2507 254SMO |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Grade 304 316L 2205 Stainless Steel Checkered Plate Smooth Back Side Thickness 3.0mm 4.0mm 5.0mm 6.0mm
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201/202/304/304L/316/316L/309S/310S/410/420/430 |
| Thickness: | 3.0mm 4.0mm 5.0mm 6.0mm 8.0mm |
Hot Rolled 329 Grade Stainless Steel Plate Enhanced Durability for Chemical and Food Industries
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 329 / S32900 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
1/4 Inch-20 Inch Stainless Steel Seamless Pipe DIN 1.4301
| Products: | Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
EN 1.4021 Stainless Steel Bar/ Round Bar / Flat Bar / Square Bar SS420 X20Cr13 Stainless Steel
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Anti Slip Stainless Steel Checkered Plate Sheet 316L / 1.4404 SS Plates
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 316L |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
Industrial Grade 317L Stainless Steel Plate Pitting and Crevice Resistant
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 317L/S31703 |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
6m 304L Stainless Steel Round Bar ASTM A276 316L 310S 321
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
Thickness 0.3mm 0.4mm 0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm Stainless Steel Strips
| Products: | Stainless Steel Coil & Band |
|---|---|
| Thickness: | 0.4-3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |

