All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
ASTM A240 304L Grade Hot Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
UNS S31603 Stainless Steel Plate 316L 1.4404 SUS316L 1500mm 1800mm 2000mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 316L |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
EN 10204-3.1 Certificated Stainless Steel Bar Round 1.4301 10-300mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
EN 10088 310S 1.4845 Round Polished Stainless Steel Rod 10-350mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM A955 AISI304 / 1.4301 / SUS304 Stainless Steel Rebars Bright Bar / Pickling Bar
| Products Name: | Stainless Steel Rebar |
|---|---|
| Diameter: | 8mm - 50mm |
| Length: | 6.1m Or Cutting Any Length As Request |
304F Stainless Steel Ground Rod Corrosion-Resistant and Easy to Machine
| Products Name: | 304F Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
ASTM A582 416 Stainless Steel Bar – Free-Machining Grade for Industrial Applications
| Products Name: | 416 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled 304 Grade Mirror Polished Stainless Steel Plate SS Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Stainless Steel ReBar-Reinforcing Steel Bar 304 316 321 2205 2507 316LN Hot Rolled 6 -12m Length
| Products Name: | Stainless Steel Rebar |
|---|---|
| Diameter: | 4 - 40mm |
| Length: | 6.1m Or Cutting Any Length As Request |
Corrosion-Resistant 303 Stainless Steel Rod Easy Machinability Grade
| Products Name: | 303 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

