All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
EN 10088-2 1.4404 / 316L Stainless Steel Sheet and Plate SS Sheet 0.3 - 30.0mm SS Plate
| Products: | Stainless STeel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
EN 1.4460 / AISI329 Stainless Steel Rod / Round Steel Bar in 6m Length
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
High Carbon 0.04% - 0.1% 316 / 316H Stainless Steel Sheet & Plate 0.4 - 3.0mm Cold Rolled
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 316 / 316H |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Duplex S32304 / 2304 Stainless Steel Rebar For Bridge Structure In 6m 12m Length
| Products Name: | Stainless Steel Rebar |
|---|---|
| Diameter: | 8mm - 50mm |
| Length: | 6.1m Or Cutting Any Length As Request |
1.4418 Stainless Steel Bar Round Square and Flat Profiles ASTM DIN GB EN Standard
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled S41500 Stainless Steel Rod Precision Cut 1.4418 Stainless Steel Bar Custom Sizes Available
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Cold Drawn / Hot Rolled /Forged Stainless Steel Round Rod Alloy 316Ti SSS Bar 1.4571 UNS S31635
| Products Name: | 316Ti Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
416 Stainless Steel Rod –Cold Finished, Magnetic, Ideal for Valves & Shafts
| Products Name: | 416 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled SUS304 Mirror Stainless Steel Plate with PVC Coating for Decoration and Kitchenware
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
316 Stainless Steel Rebar ASTM A955 with Pickling Surface for Bridge and Sea Platform
| Diameter Range: | φ4mm - φ40mm |
|---|---|
| Length: | 6.1m/pcs Or Cutting Any Length |
| Surface Treatment: | Pickling Finishing, Bright Finishing |

