All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
Gold Black Hairline Bronze Colored Stainless Steel Sheet Grade 201 304 for Decorative Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Black Mirror Stainless Steel Sheet Grade 201 304 with Laser PVC Film for Decorative Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Gold Mirror Stainless Steel Sheet Grade 201 304 with Thickness 0.4 - 2.0mm for Decorative Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Black Mirror Finish SS 304 Stainless Steel Sheet Cold Rolled 1220*2440mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Gold Rose Stainless Steel Sheet Grade 304 with 0.5mm Thickness for Hotel Decoration
| Thickness: | 0.4 - 2.0mm |
|---|---|
| Width: | 1000, 1219, 1500mm Or Customized |
| Length: | 2000mm, 2438mm Or As Request |
304 Decorative Stainless Steel Sheet with Black Mirror Finish in 4' x 8' Size and 0.5mm - 3.0mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
EN 1.4462 Grade Duplex Stainless Steel Rebar for Marine Mechanical Structure with Pickling Surface Treatment
| Model NO.: | 1.4462 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
BA Surface Finished ASTM 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil 0.2mm Thick
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Forged 1.4418 Stainless Steel Bar for Marine and Hydro Power Applications
| Model NO.: | 1.4418 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
310S Stainless Steel Round Bar ASTM A276 Cold Rolled with OD 6-630mm
| Model Number: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

