All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
Hot Rolled Stainless Steel Channel Bar with Pickling Surface Treatment in 30*30-100*100mm Sizes
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
CD4MCU Super Stainless Steel Round Bar / Rod Diameter 10 - 350mm Hot Rolled Steel Bars
| Products Name: | CD4MCU Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Premium CD4MCU Duplex Stainless Steel Hex Bars Heat Corrosion Resistant
| Products Name: | CD4MCU Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
UNS N08020 Stainless Steel Round Bar Alloy 20 Stainless Steel Rod for Harsh Conditions
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
ASTM A743 CA6NM Equivalent 1.4418 Stainless Steel Round Bar – Quenched & Tempered for Turbine Shafts & Propellers
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
ASTM F61 S32550 Solid Rod DIN/EN 1.4507 X2CrNiMoCuN25-6-3 SUS329J4L Stainless Steel Round Bar
| Other Shape: | Flat , Angle, Channel,square |
|---|---|
| Delivery State: | Soft Annealed, Drawn |
| Special Use: | Valve Steels |
304 Stainless Steel Checkered Plate Hot Rolled Anti-Slip for Industrial Flooring
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
304 Stainless Steel Coil Strip 0.3mm Thickness Annealed Skin Passed with Polished Surface
| Material Grade: | 304 |
|---|---|
| Thickness: | 0.3mm |
| Shape: | Flat |
316L Grade Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Bao Steel 10mm 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled S30408 SS Plate 2500mm Width
| Thickness: | 0.4mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm-2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |

