All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
ASTM A276 Alloy 321F Stainless Steel Round Bar Bright Polishing H6 H7 H9 H11 H13 Tolerance
| Products Name: | 321F Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
440C Stainless Steel Bright Bar High Hardness, Mirror Finish, Ideal for Precision Parts
| Products Name: | 440C Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
EN 1.4418 (04Cr16Ni5Mo) Stainless Steel Round Bar – High Toughness Martensitic Bar for Oil, Gas & Hydropower Industries
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled UREA Class 316L Modified Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 1.4435 Stainless Steel
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |
F60 / S32205 / Duplex 2205 Stainless Steel Round Bar Diameter 4 - 300mm Bright Black Bars
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507,440C.etc |
416 Stainless Steel Round Bar Diameter 10 - 250mm Hot Rolled SS Bars in 6m Length
| Products Name: | 416 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
17-4PH Stainless Steel Round Bar High Strength Precipitation Hardening Grade for Aerospace & Industrial Use
| Products Name: | 17-4PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled 17-7PH Stainless Steel Round Bar Diameter 10 - 350mm SA276 Custom Cutting in Length
| Products Name: | 17-7PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled Stainless Steel Channel Bar and Angle Bar with Bright Surface Treatment in 30*30-100*100mm Sizes
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Alloy 926 Stainless Steel Round Bar For Machinery and Construction Components
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

