All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
Premium 17-4PH Stainless Steel Round Bar High Strength & Excellent Corrosion Resistance
| Products Name: | 17-4PH Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS Hot Rolled Stainless Steel Round Bar OD 130mm
| Surface Treatment: | Pickled Bright Polished Satin |
|---|---|
| Type Grades: | AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS |
| Dia: | 5.5~150mm |
Hot Rolled 1Cr13MoS AISI 410MOD X10CrMoS13 Stainless Steel Round Bar OD 120mm GB/T20878-2007
| Surface Treatment: | Pickled Bright Polished Satin |
|---|---|
| Type Grades: | AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS |
| Dia: | 5.5~150mm |
ASME SA240 S30408 No. 1 Surface 304 Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Pickling Surface Treatment Stainless Steel Channel Bar U Channel 30*30-100*100mm
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Pickling |
EN 1.4404 AISI Stainless Steel Angle Bar ASTM EN DIN 316L 6m Length Custom Cutting
| Shape: | Angle Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Grade 660 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled and Forged Bar ASTM EN DIN JIS GB Standard
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Durable 440C Stainless Steel Bright Bar Polished Finish, Excellent Wear Resistance
| Products Name: | 440C Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Duplex 2205 Stainless Steel Round Bar Bright Polishing SS Bar Grinding Bars Tolerance Within 0.05mm
| Products Name: | Duplex 2205 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Super Duplex 2507 / S32750 Stainless Steel Bright Bar Diameter 4 - 150mm SS Shaft Custom Cutting
| Products Name: | Duplex 2507 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

