All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
304 Stainless Steel Strips Soft 1/4H 1/2H 3/4H FH SS Strips 2B BA Surface Slit Cutting Without Burr
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1219mm |
UNS S32900 / AISI329 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled 329 Stainless Steel Rod OD10 - 250mm
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
440C Stainless Steel Bright Bar for Industrial Use Hardened & Tempered, Superior Strength
| Products Name: | 440C Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
304F Stainless Steel Ground Bar High-Precision Machining Grade
| Products Name: | 304F Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Hot Rolled Cold Rolled 304 Stainless Steel Plate with 0.4 - 100mm Thickness Available in Stock
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Tisco Cold Rolled 2B Surface 304 Stainless Steel Plate with PVC Coating for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM AISI 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled with Polished Surface and 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled and Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet with 2B BA Finish DIN1.4301 for Industrial Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
High Precision 303 Stainless Steel Round Bar for Machining Applications
| Products Name: | 303 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

