Όλα τα Προϊόντα
-
Λουρίδα ανοξείδωτου
-
Φύλλο ανοξείδωτου
-
Πιάτο ανοξείδωτου
-
σωλήνας ανοξείδωτου
-
Φραγμός ανοξείδωτου
-
Γαλβανισμένη σπείρα χάλυβα
-
Πιάτο χάλυβα
-
χάλυβας γύρω από το φραγμό
-
κράμα νικελίου
-
Χωρίς συγκόλληση σωλήνας χάλυβα
-
Ακτίνα ανοξείδωτου
-
Φύλλο πιάτων χαλκού
-
Χαλκός γύρω από το φραγμό
-
Στρογγυλή μπάρα από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Μπάρα καναλιού από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Ράβδος γωνίας από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τρίχωμα περιτυλίγματος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Επίπεδη μπάρα από ανοξείδωτο ατσάλι
-
Κύκλος από ανοξείδωτο χάλυβα
-
Τοποθέτηση σωλήνων
-
Φύλλο από ανοξείδωτο χάλυβα Water Ripple
-
Σύνθεση νικελίου και υπερσύνθεση
-
Πηνίο από χάλυβα ψυχρής έλασης
-
Χαλκός
-
Προϊόντα από κράματα βάσης νικελίου
-
Άλλοι
-
Raian IonescuΥλική ποιότητα πολύ υψηλή. πρέπει να συνεργαστούμε περισσότερο από 10 έτη. Ανταλλάσσουν τα είδη μερών υλικού χάλυβα. Όλο το υλικό ποιοτικό αγαθό. Αυτοί δασμός για όλη την υλική ποιότητα. Πλανίζουμε συνεχιζόμαστε συνεργαζόμαστε με τους στο μέλλον
Ανθεκτικό στη διάβρωση Inconel 625 στρογγυλή ράβδος υψηλής αντοχής κράμα νικελίου θερμά ελατημένο για αεροδιαστημικές και χημικές εφαρμογές
Λεπτομέρειες
| Μοντέλο ΑΡΙΘ. | 625 | Σχήμα | Γύρω |
|---|---|---|---|
| Τεχνική | Θερμής έλασης | Επεξεργασία Επιφανειών | πάστωμα |
| Μήκος | Μέσα σε 6m | Προσδιορισμός | 4 - 350 mm |
| Εύρος διαμέτρου | 3300mm | Πάχος | 2 -100 mm |
| Πλάτος | 10 έως 500 mm | Ανοχή | H8, H9, H10, H11, H12, H13K9, K10, K11, K12 |
| Φινίρισμα | ανόπτηση θερμής έλασης, αποφλοιωμένη, Φωτεινή, ράβδος και ράβδος θερμής και ψυχρής κατεργασίας, άκεν | Πυκνότητα | 80,44 g/cm3 |
| Σημείο Τήξης | 1290-1350°C | Αντοχή εφελκυσμού | ≥ 830 MPa |
| Ισχύς απόδοσης | ≥ 415 MPa | ||
| Επισημαίνω | Ανθεκτική στη διάβρωση Inconel 625 Στρογγυλή Μπάρα,Στρογγυλή ράβδος από κράμα νικελίου υψηλής αντοχής,Στρογγυλή μπάρα Hot Rolled Inconel 625 |
||
Περιγραφή προϊόντων
Μπάρα Στρογγυλή Κράματος Νικελίου UNS N06625 Inconel 625 Μαύρη Μπάρα / Λευκή Μπάρα
Μπάρες στρογγυλές από κράμα νικελίου υψηλής απόδοσης που προσφέρουν εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση και αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες για απαιτητικές βιομηχανικές εφαρμογές.
Προδιαγραφές Προϊόντος
| Προδιαγραφή | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Πρότυπο ASTM | ASTM B446, ASME SB 446, AMS 5666 |
| Πρόσθετα Πρότυπα | ISO 9723, ISO 9724, ISO 9725, VdTuV 499, BS3076NA21, EN 10095, DIN 17752, DIN 17753, DIN 17754 |
| Διάμετρος Στρογγυλής Μπάρας | 3-300mm |
| Μέγεθος Επίπεδης Μπάρας | Πάχος: 2-100mm, Πλάτος: 10-500mm |
| Μέγεθος Γωνιακής Μπάρας | 3mm*20mm*20mm ~ 12mm*100mm*100mm |
| Κανάλια Μπάρας | 80x40mm έως 150x75mm τομή, πάχος 5.0-6.0mm |
| Ορθογώνιες Μπάρες | Πάχος 3.0-12.0mm |
| Μέγεθος Μπιγιέτας | Διάμετρος 1/2 έως 495mm |
| Μέγεθος Εξάγωνης Μπάρας | 2-100mm Α/Φ |
| Κούφιες Μπάρες | 250mm OD x 200mm ID έως 32mm OD x 16mm ID |
| Μήκος | 1m-6m ή όπως απαιτείται |
| Ανοχή | H8, H9, H10, H11, H12, H13K9, K10, K11, K12 ή κατά παραγγελία |
| Επιλογές Φινιρίσματος | Θερμικά επεξεργασμένη ανόπτηση, ξεφλουδισμένη, λαμπερή, θερμικά επεξεργασμένη, ψυχρά επεξεργασμένη, λείανση χωρίς κέντρο, γυαλισμένη, ψυχρά έλαση, θερμικά έλαση, λείες στρογγυλεμένες, ψυχρή έλξη, λείανση |
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Θερμικά επεξεργασμένη αποξηραμένη, λαμπερή, αμμοβολή, ψυχρή έλξη, γραμμή μαλλιών, γυαλισμένη |
| Κατάσταση | Σκληρυμένη & βαμμένη, ανόπτηση |
| Επεξεργασία | Κοπή μπαρών σε 650mm |
Περιγραφή Υλικού
Εισαγωγή Inconel 625
Το Inconel 625 είναι ένα υπερκράμα νικελίου γνωστό για την εξαιρετική του αντοχή στη διάβρωση, την υψηλή του αντοχή και την ανώτερη απόδοσή του σε αυξημένες θερμοκρασίες. Χρησιμοποιείται ευρέως στην αεροδιαστημική, τη χημική επεξεργασία, τη ναυπηγική μηχανική και άλλους απαιτητικούς βιομηχανικούς τομείς.
Χημική Σύνθεση
- Νικέλιο (Ni): 58% ελάχιστο
- Χρώμιο (Cr): 20-23%
- Μολυβδαίνιο (Mo): 8-10%
- Νιόβιο (Nb): 3.15-4.15%
- Σίδηρος (Fe): 5% μέγιστο
- Άλλα στοιχεία: Τιτάνιο (Ti), Αλουμίνιο (Al), Άνθρακας (C)
Φυσικές Ιδιότητες
Πυκνότητα: 8.44 g/cm³
Σημείο Τήξης: 1290-1350°C
Θερμική Διαστολή: 12.8 μm/m°C (20-100°C)
Θερμική Αγωγιμότητα: 11.4 W/m*K (100°C)
Αντίσταση: 1.28 μΩ*m (20°C)
Βασικά Χαρακτηριστικά
- Αντοχή στη Διάβρωση: Εξαιρετική απόδοση τόσο σε οξειδωτικά όσο και σε αναγωγικά περιβάλλοντα
- Υψηλή Αντοχή: Διατηρεί την αντοχή τόσο σε υψηλές όσο και σε χαμηλές θερμοκρασίες
- Αντοχή στην Οξείδωση: Ανώτερες αντιοξειδωτικές ιδιότητες σε αυξημένες θερμοκρασίες
- Αντοχή στην Κόπωση: Υψηλή αντοχή στην κόπωση κατάλληλη για περιβάλλοντα κυκλικού φορτίου
- Συγκολλησιμότητα: Εύκολη συγκόλληση με σταθερή απόδοση μετά τη συγκόλληση
Μηχανικές Ιδιότητες
- Αντοχή σε Εφελκυσμό: ≥ 830 MPa
- Αντοχή Διαρροής: ≥ 415 MPa
- Επιμήκυνση: ≥ 30%
- Απόδοση σε Υψηλή Θερμοκρασία: Εξαιρετικές μηχανικές ιδιότητες έως 980°C
- Απόδοση σε Χαμηλή Θερμοκρασία: Διατηρεί την ανθεκτικότητα και την αντοχή σε κρυογονικά περιβάλλοντα
Τυπικές Προδιαγραφές
- ASTM: B446
- AMS: 5666
- UNS: N06625
- DIN: 2.4856
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
- Ευελιξία: Κατάλληλο για διάφορα ακραία περιβάλλοντα
- Μεγάλη Διάρκεια Ζωής: Διατηρεί μακροπρόθεσμη σταθερότητα υπό σκληρές συνθήκες
- Επεξεργασιμότητα: Συμβατό με διάφορες μεθόδους διαμόρφωσης και μηχανικής κατεργασίας
Βιομηχανικές Εφαρμογές
- Αεροδιαστημική: Εξαρτήματα κινητήρων, πτερύγια στροβίλων, θάλαμοι καύσης
- Χημική Επεξεργασία: Αντιδραστήρες, εναλλάκτες θερμότητας, συστήματα αγωγών
- Ναυπηγική Μηχανική: Εξοπλισμός επεξεργασίας θαλασσινού νερού, εξαρτήματα υποβρυχίων
- Ενεργειακός Τομέας: Εξαρτήματα πυρηνικών αντιδραστήρων, αεριοστρόβιλοι
- Άλλες Εφαρμογές: Εξαρτήματα φούρνων υψηλής θερμοκρασίας, εξοπλισμός απαερίωσης καυσαερίων
Οι στρογγυλές μπάρες Inconel 625 προσφέρουν εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση, υψηλή αντοχή και ανώτερη απόδοση σε υψηλές θερμοκρασίες, καθιστώντας τις ιδανική επιλογή υλικού για απαιτητικές βιομηχανικές εφαρμογές σε ακραία περιβάλλοντα.
Εικόνες Προϊόντος
Οπτική τεκμηρίωση διαθέσιμη κατόπιν αιτήματος που παρουσιάζει το απόθεμα στρογγυλών μπαρών Inconel 625 και τις δυνατότητες κατασκευής μας.
Συνιστώμενα προϊόντα

