All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ corrosion resistant forged flange ] match 320 Products.
Hot Rolled Polished Surface Nickel Alloy Sheet Hastelloy Steel Plate 1500*6000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hot Rolled Hastelloy C276 Nickel Alloy Plate with Polished Surface and 1220*2440mm Size
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
nickel plate alloy inconel 600 601 625 X-750 718 825 Monel 500 K500 400 C276 C22 round bar/rod inconel 718
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Nickel Alloy |
| Thickness: | 0.4 - 80mm |
UNS N06625 Nickel Alloy Pipe Tube Inconel 625 Hot Rolled 625 SMLS
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Inconel 625 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
Inconel 718 Nickel Alloy Plate & Sheet & Pipe & Bar & Wire UNS N07180 ASTM SB168
| Products: | Nickel Alloy Sheet & Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 718 |
| Thickness: | 0.5 - 30.0mm |
Inconel 600 Plate Alloy 600 Sheets Cold Rolled & Hot Rolled 1000mm 1219mm 1500mm Width
| Products: | Nickel Alloy Plate |
|---|---|
| Grade: | Inconel 600 |
| Thickness: | 0.4 - 80mm |
DN80 TP317L Stainless Steel Pipes Tube SCH40S In 6m Length Cutting Short Pipes
| Products: | Stainless Steel Pipe Tube |
|---|---|
| Other Grade: | 304 304L 410s 316L 316Ti 316ln 321 317L 2205 S32760 254smo 2507 310S 347 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
ASTM A240 Grade 317L Stainless Steel Sheet with Cold Rolled Technique and Polished Surface
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Hastelloy C276 Nickel Alloy UNS N10276 Seamless Pipe / Welded Pipe ASTM EN Standard
| Products: | Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | OD6 - 1020mm |
Incoloy 800HT Nickel-Iron-Chromium Alloy Plate 50mm Thick X 1360mm Diameter Hot Rolled for High Temperature Applications
| Material: | Incoloy 800 HT |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

