All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled stainless steel strip ] match 955 Products.
Cold Rolled Polished Surface SUH409L Stainless Steel Coil 1220*2440mm for Decoration Construction
| Model NO.: | 1.4509 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
China 302 Stainless Steel Sheet 0.1 - 3.0mm Cold Rolled Plate with 2B Finishing
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI 347 10mm Stainless Steel Strip EN 1.4550 2B Cold Rolled TISCO
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
421 430 439 Iron Inox Stainless Steel Strip With 0.1mm 0.2mm 0.3mm 1mm 2mm 3mm Thick
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Hot Rolled Stainless Steel Pipe Hollow Tube AISI304 304L EN 1.4301 SCH40
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
EN 1.4306 / 304L Stainless Steel Strips Cold Rolled 2B 0.1 - 3.0mm Width Within 1500mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
AISI430 BA Stainless Steel Strips Thickness 0.3 - 2.0mm Bright Annealing Stainless Steel Roll
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.03 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
ASTM A240 / A666 Grade 304 Stainless Steel Strips 0.1mm 0.15mm 0.2mm 0.25mm 0.3mm-3.0mm Thickness
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
Bright Anneal Finishing 301 / 304 Stainless Steel Strip 1/4H 1/2H 3/4H FH SS Strips
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |
304 Stainless Steel Strip 1/4H 1/2H 3/4H FH SS Strips HV200 - HV600 Thickness 0.4 - 1.5mm
| Products: | Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.01 - 3.0mm |
| Width: | Within 1500mm |

