All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet with Polished Surface and ASTM A240 Standard
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 316 Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Corrosion Resistance for Construction
| Model NO.: | 316 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Grade 304 Stainless Steel Sheet with Water Ripple Finish and 0.3mm - 1.5mm Thickness for Decorative Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 436L Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Automotive Exhaust Applications
| Model Number: | 436L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 301 Stainless Steel Strip with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 430 Stainless Steel Sheet with Bright Surface and 0.4 - 10.0mm Thickness
| Thickness Range: | 0.3 - 10.0mm |
|---|---|
| Standard Size: | 1000*2000mm, 1219*2438mm, 1500*6000mm |
| Surface Treatment: | 2B, BA, NO.4, Hairline, Mirror, 8K |
Cold Rolled Stainless Steel Sheet 1500mm 1800mm 304 0.6 - 8.0mm From TISCO
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
Cold Rolled Stainless Steel Sheets 2000mm 2.0 - 8.0mm AISI 304 / 1.4301
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
Cold Rolled & Hot Rolled 254SMO Stainless Steel Sheet UNS S31254 Alloy SS Sheets 4*8ft 5*20ft
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 254SMO |
| Thickness: | 1.0-80.0mm |
Brushed Finish 304 Stainless Steel Sheet Durable, Corrosion-Resistant & Aesthetic for Architectural Use
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L 410 430 |
| Thickness: | 0.4- 16.0mm |

