All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
304 Stainless Steel Cold Rolled Polished Surface Embossed Checkered Plate for Press Stamping
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 430 Stainless Steel Sheet with 0.3 - 3.0mm Thickness and Corrosion Resistance
| Model NO.: | 430 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 405 Stainless Steel Sheet & Plate with 0.3 - 3.0mm Thickness and Corrosion Resistance
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm (cold Rolled), 4.0 - 10.0mm (hot Rolled) |
|---|---|
| Standard Size: | 1000*2000mm, 1219*2438mm (cold Rolled), 1500*6000mm (hot Rolled) |
| Surface Treatment: | 2B, BA, NO.4, Hairline, Mirror, 8K |
Cold Rolled SUS301 Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Width 10-2000mm
| Model NO.: | 301 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 444 Stainless Steel Sheet with Polished Surface in 1220*2440mm for Watertank
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled SUS436L Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Corrosion Resistant Automotive Exhaust Applications
| Model Number: | 436L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 1220*2440mm Specification
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 10204-3.1 Certificate Cold Rolled Polished 304L Stainless Steel Sheet
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Standard Size 1220*2440mm
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
No.4 Hairline Finishing Cold Rolled 304L Stainless Steel Sheet / SS Sheet S30403 in 1220*2440mm Size
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

