All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
0.5mm Thickness Cold Rolled Corrugated Stainless Steel Sheet Custom Sizes Roofing Panel
| Thickness: | 0.4mm 0.5mm 0.6mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2.0mm |
|---|---|
| Width: | Custom Process As Request |
| Length: | 2m - 12m Custom As Request |
Cold Rolled SUS443 Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Corrosion Resistance
| Model NO.: | 443 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled Bright Surface 304 Stainless Steel Sheet Corrosion Resistant for Industrial Applications
| Thickness: | 0.5, 0.6, 0.8, 1.2, 1.5, 2, 2.5, 3.0 Mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 10088-2 Grade 1.4306 304L Stainless Steel Sheet 0.4 - 3.0mm Cold Rolled with Polished Surface
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Duplex Stainless Steel Sheet Duplex Stainless Steel 2205 0.5 - 40.0mm Cold Rolled & Hot Rolled
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 / 1.4462 / UNS S32205 / UNS S31803 |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |
Tisco 304L Stainless Steel Sheet 0.4 - 3.0mm Thickness Cold Rolled with 4FT*8FT Size in Stock
| Model NO.: | 304L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 254SMO Stainless Steel Sheet with Polished Surface and 0.3 - 14.0mm Thickness in Stock
| Model NO.: | 254SMO |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Cold Rolled 441 Stainless Steel Sheet with Polished Surface for Automotive Exhaust Systems EN 1.4509
| Model NO.: | 441 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Bronze Color Grade 304 Stainless Steel Sheet with Thickness 0.5 - 3.0mm for Decorative Applications
| Material Grade: | 304 |
|---|---|
| Thickness Range: | 0.5 - 3.0mm |
| Shape: | Flat |
High Carbon 440 Stainless Steel Sheet Cold Rolled with Polished Surface for Industrial Applications
| Model NO.: | 440 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |

