All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
310S Stainless Steel Plate Hot Rolled with Pickling Surface Refractory Sheet for High Temperature Applications
| Model Number: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
ASTM A240 AISI 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and Width 10-1800mm
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
AISI 304L 316L 310S Stainless Steel Coil with No. 4 Finish and Width 10-1800mm
| Model NO.: | 304L 316L 310S |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
High Quality TISCO Cold Rolled Stainless Steel Coil & Strip with 2B BA HL Finishing 0.1 - 3.0mm Thickness
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Duplex 2205 2507 Stainless Steel Pipe / Seamless Pipe / Welded Stainless Steel Tube ASTM EN Standard
| Products: | Stainless Steel Welded Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
ASTM A240 317L / UNS S31703 Stainless Steel Coil Thickness 0.1 - 16.0mm SS Coil 317L
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
Bright Annealed Finishing BA Mirror Stainless Steel Coil / Strips 6K 8K Stainless Steel Rolls
| Products: | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.1 - 16.0mm |
Hot Rolled Black Surface 17-4PH 630 X20Cr13 431 X30Cr13 17-7PH Stainless Steel Round Bar
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
2mm Round Hole Perforated Stainless Steel Mesh Sheet 3.5mm Pitch Grade 304 316l
| Products: | Stainless Steel Perforated Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Hole Diameter: | 1.0 - 20.0mm |
Stainless Steel Perforated Sheet Hole Diameter 0.1 - 6.0mm Grade 316L / 2205 / 2507 / 904l
| Products: | Stainless Steel Micro Perforated Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 2205 2507 904L 254SMO.etc |
| Hole Diameter: | 0.1 - 10.0mm |

