All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
Hot Rolled 316Ti Stainless Steel Plate with Polished Surface in 1500*6000mm Size
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
ASTM A240 Stainless Steel Plate UNS S30908 309S 1.4833 Heat Resistant 0.6-14.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 309S/1.4833/S30908 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
321 Stainless Steel Cold Rolled Bright Surface Gutter Drain Gutter for Corrosion Resistance
| Material Grade: | 201 304 316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.8 - 6.0mm |
| Length: | 2m 3m 6m Or Custom |
310S Austenitic Stainless Steel Plate Excellent Oxidation Resistance up to 1150°C
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 / S31008 |
| Thickness: | 0.5-80.0mm |
Cold Rolled Stainless Steel Gutter with Bright Surface and Custom Cutting for Roofing
| Shape: | C Channel |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
1.4301 Hot Rolled Polished Stainless Steel Plate SS 304 ASTM A240
| Model NO.: | 1.4301 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 1Cr13MoS AISI 410MOD X10CrMoS13 Stainless Steel Round Bar OD 120mm GB/T20878-2007
| Surface Treatment: | Pickled Bright Polished Satin |
|---|---|
| Type Grades: | AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS |
| Dia: | 5.5~150mm |
SUS304 SUS316L Hot Rolled Polished Stainless Steel Checkered Plate with Customizable Patterns
| Model NO.: | SUS304 SUS316L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate with Pickling Surface and Corrosion Resistance ASTM A240
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled 904L Stainless Steel Plate with Pickling Surface Treatment for Superior Corrosion Resistance
| Model NO.: | 904L |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |

