All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
Laser Cutting 310S Stainless Steel Plate in Square , Round , Circle Shapes Hot Rolled Thickness 3.0 - 40.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S / 1.4845 / S31008 |
| Thickness: | 0.5-80.0mm |
AISI 304 Grade 0.3 - 3.0mm Thickness Polished Surface Stainless Steel Water Ripple Sheet for Decorative Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
304 Grade Stainless Steel Water Wave Sheet with 0.3 - 3.0mm Thickness and Polished Surface
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 347 Stainless Steel Plate SS Plate 3.0 - 16.0mm 1500mm Width TISCO POSCO
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 347 |
| Thickness: | 1.0-30.0mm |
Hot Rolled 321 Stainless Steel Plate EN 1.4541 SS Plate 3.0 - 16.0mm Stock In Coil
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 321 / 1.4541 / S32100 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Marine Saltwater Resistant 316Ti Stainless Steel Plate / 1.4571 Stainless Steel Sheet
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 316Ti / 1.4571 |
| Thickness: | 0.6 - 80.0mm |
304 Grade Stainless Steel Water Ripple Sheet with 0.3 - 3.0mm Thickness for Decorative Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
6mm Thick ASTM A240 S30408 Stainless Steel Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 600mm~2030mm |
| Length: | 300~6000mm, Max 18000mm |
Solid Solution 17-4PH Stainless Steel Rod / Hot Rolled Forged Round 350mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM A240 Stainless Steel Plate 310S / 06Cr25Ni20 / 1.4845 / S31008 0.4 - 80.0mm
| Products Name: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 310S |
| Thickness: | 0.6-30.0mm |

