All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ cold rolled 304 stainless steel sheet ] match 1158 Products.
SUS420J1 DIN 1.4006 420 Thin Stainless Steel Plate 0.3-8.0mm
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 3.0mm |
SA240 SS321 Stainless Steel Plate Sheet EN 1.4541 Width 1500mm 2000mm
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 80.0mm |
301 Stainless Steel Plate ASTM A240 SS Plate 0.4 - 10.0mm AISI301 Stainless Sheets
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 17-4PH Stainless Steel |
| Width: | 1500mm 1219mm 1000mm |
ASTM A240 316H Stainless Steel Plate / Sheets Hot Rolled NO.1 Surface
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | 316H |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Stainless Steel Embossed Sheet / Etch Sheet AISI304 With Good Wear Resistant
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Corrosion Resistance 316H Stainless Steel Plates UNS S31609 0.04-0.09% Carbon SS Sheets
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 316H |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
Thickness 0.4 - 3.0mm AISI304 / 1.4301 Stainless Steel Embossed Sheet / SS Linened Sheet
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
201 304 430 0.3 Mm Steel Sheet Brushed Flat
| Products: | Hairline Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L 430.etc |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm |
Linen Pattern Stainless Steel Embossing Sheet AISI304 4ft*8ft SS Sheet
| Products: | Embossed Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 201 316L 430 410S.etc |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
1.4845 Stainless Steel Plate Sheet Heat Resistant SA240 UNS S31008 / 310S / 2B
| Products: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 200 Series 300 Series 400 Series |
| Thickness: | 0.3 - 80.0mm |

