All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
AISI304 AISI316L Stainless Steel Checkered Plate Anti-slip Stainless Steel Sheet
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 1.0 - 8.0mm |
EN 1.4539 Stainless Steel Plate / 904L SS Plate Thickness 0.4 - 30.0mm UNS N08904 Material
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4539 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Cold Rolled 316L Stainless Steel Bar with Bright Surface and OD 6-630mm
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Large Diameter 200-400mm Cold Rolled Bright Surface 316L Stainless Steel Rod and Round Bar
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
High Precision 303 Stainless Steel Bar Bright Polished H9 H11 Tolerance Rod 2205
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 303 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Bright Polished 316L Stainless Steel Round Shaft with Diameter 10-300mm ASTM A276 Standard
| Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Diameter: | 8 - 300mm |
| Length: | 6m/pcs |
Hot Rolled 321 Stainless Steel Bar 10 - 140mm Diameter in 6m Length SS Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
ASTM A276/276M-18 Stainless Steel Bar with Bright Surface and Diameter 10-300mm SS Bar in Stock
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Forged Stainless Steel Bar Grade 321 Cold Rolled Diameter 140-300mm SS Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Baosteel 321 Stainless Steel Rod and Shaft Cold Rolled with Bright Surface Custom Cutting 6-200mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |

