All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
Solid Solution Finishing 17-4PH / 630 / S17400 Stainless Steel Bar Diameter 6 - 300mm
| Shape: | Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316LMod 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Duplex S31803 / 1.4462 / 2205 Stainless Steel Bar Bright Diameter 4 - 50mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
EN 10088 Grade 1.4432 Stainless Steel Plate Thickness 0.4 - 40.0mm X2CrNiMo17-12-3 Stainless
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4432 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
ASTM A240 AISI 304 Hot Rolled Stainless Steel Plate with Polished Surface 1220*2440mm SUS304 Plate
| Thickness: | Cold Rolled: 0.4mm-3mm, Hot Rolled: 3.0mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 1000mm, 1219mm, 1250mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm |
| Length: | 1000mm-6000mm |
DIN EN 1.4640 Stainless Steel Plates SS Plate X5CrNiCu 19-6-2 Stainless Chemical Data
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4640 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
EN 1.4659 Stainless Steel Sheet & Plates SS Plate X1CrNiMoCuNW24-22-6 Stainless Steel Data Sheet
| Products: | Stainless Steel Plates&Sheets |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4659 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
DIN 1.4565 Stainless Steel Plate UNS S34565 Alloy 24 Stainless Steel Austenitic SS Plates
| Products: | Stainless Steel Plates&Sheets |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4565 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
1.4550 / AISI347 Stainless Steel Plates Thickness 0.4 - 30.0mm TISCO BAOSTEEL SS Plates
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4550 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
X2CrNiMoN17-13-5 / 1.4439 Stainless Steel Plates SS Plate with EN 10204-3.1 Certificate
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4439 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
Mirror Etched Designer 304 Decorative Stainless Steel Sheet for Elevators Manufacturing
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

