All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
303Cu Stainless Steel Rod High-Performance Alloy with Copper Addition Diameter 4 - 70mm Bright Bar
| Products Name: | 303Cu Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
6mm Thick ASTM A240 S30408 Stainless Steel Plate with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 600mm~2030mm |
| Length: | 300~6000mm, Max 18000mm |
EN 10204-3.1 Stainless Steel Seamless Pipe Heat Resistant 314 EN 1.4841 DN10
| Products: | Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
1.4361 Stainless Steel Plates and Sheets Alloy 1815 / UNS S30600 Stainless Steel
| Products: | Stainless Steel Plates |
|---|---|
| Grade: | EN 1.4361 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |
GH2132 / Alloy A286 Stainless Steel Bar / Bright and Black Bars Diameter 5 - 300mm
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
EN 10204-3.1 Certificated 321F Stainless Steel Grinding Bar / Stainless Steel Rod in 6m Length
| Products Name: | 321F Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
Wave Water Ripple Finish Stainless Steel Sheet Grade 304 With Mirror Gld Mirror Finishing
| Products: | Water Wave Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 304 |
| Standard: | ASTM EN JIS GB |
926 Stainless Steel Bar Alloy 1.4529 High Precision Round Bar for Industrial Applications
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
1.4418 Stainless Steel Square Bar And Round Bar Forged And Hor Rolled Bright Polished Bar
| Products Name: | 1.4418 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
316F Stainless Steel Grinding Rods Superior Durability & Smooth Finish
| Products Name: | 316F Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |

