All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
Hot Rolled 17-7PH Stainless Steel Round Bar with Bright Surface and OD 6-300mm
| Model NO.: | 631 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
316L Stainless Steel Round Bar Hot Rolled with Bright Surface for High Precision Applications
| Material Grade: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Grade 304 Stainless Steel Sheet with Water Ripple Finish and 0.3mm - 1.5mm Thickness for Decorative Applications
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Hot Rolled 0Cr13Ni5Mo Alloy Stainless Steel Round Bar ASTM A276 for High Strength Applications
| Model NO.: | 1.4418 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
CD4MCU Super Stainless Steel Round Bar Hot Rolled Nickel Alloy Bar Diameter 10-350mm
| Model NO.: | CD4MCU |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
201 304 316L Stainless Steel Bar 420 Cold Drawn SS Hexagonal Rod
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
ASTM A276 A240 Steel Bar Ss 304 SUS304 Bar Ss Flat Bar Flat Stainless Steel Bar
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
Grade 201 Stainless Steel Bar 304 316L Cold Draw Bright ASTM JIS DIN EN
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Bar |
|---|---|
| Grade: | 201 304 303 316L 410 420 430 440 |
| Length: | 3m ,4m ,6m Or Custom As Request |
Stainless Steel Beam U Beam C Beam / Stainless Steel Channel / Stainless Steel Angles 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
UNS S17700 / 17-7PH Stainless Steel Bar AISI631 Stainless Steel Black Bar Solid Solution Treatment
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |

