All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ 304 stainless steel flat bar ] match 657 Products.
ASTM A276 420 Stainless Steel Round Bar / UNS S42000 Stainless Steel Rod in 6m Custom Cutting
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
ASTM A182 F91 Stainless Steel Round Bar Forged Stainless Steel Rod Diameter 140 - 350mm
| Products: | ASTM A182 F91 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 316Ti 309S 310S 317L 321 329 2205 2507,440C.etc |
ASTM A276 Hot Rolled Stainless Steel Round Bar 10-350mm
| Products Name: | Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
X3CrNiMoN27-5-2 / EN 1.4460 Stainless Steel Round Bar AISI329 Solid Solution
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
304 Stainless Steel Checkered Plate 3.0mm - 8.0mm Hot Rolled
| Products Name: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 201 304 316L.etc |
| Thickness: | 3.0- 8.0mm |
ASME CR SS 304 Stainless Steel Sheet Width 1500mm 0.6 - 3.0mm
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Sheet |
| Grade: | 201 304 430 316L |
4-6m Length Stainless Steel Hex Pipe Tube / Stainless Steel Hollow Bars
| Products: | Stainless Steel Hexagonal Pipe |
|---|---|
| Grade: | 304 316L 321 2205 310S 904L.etc |
| Standard: | ASTM GB EN |
SUS420J1 X20cr13 1.4021 AISI 420 Stainless Steel Round Bar Alloy Steel Bar
| Products: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Grade: | 410 420 431 440 |
| Diameter: | 10- 350mm |
CD4MCU Stainless Steel Round Bars Superior Durability Wear Resistance
| Products Name: | CD4MCU Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Diameter: | 10 - 350mm |
| Length: | 6m Or Cutting Any Length As Request |
304 Stainless Steel Checkered Plate Rice Patteren Anti-Slip Stainless Sheets
| Products: | Stainless Steel Checkered Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 |
| Standard Size: | 1000*2000mm 1219*2438mm 1500*6000mm |

