All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Industrial Grade Monel 400 Round Steel Bar with Corrosion Proof, High Temperature Tolerance, and Smooth Surface Finish
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
3mm Thickness Galvanized Steel Coil with Long Outdoor Durability for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Thickness: | 0.12-3mm |
| Width: | 1000mm, 1250mm |
Hastelloy C276 Round Bar Custom Cutting Alloy C276 Bar OD10 - 350mm Corrosion Resistant
| Model NO.: | C276 |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Shape: | Bar |
Corrosion Resistant High Strength Monel400 Round Bar for Oil and Gas Applications
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
High Strength HC340LAD+Z120 Galvanized Steel Sheet and Coil with Long Outdoor Durability and Corrosion Resistance
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
Corrosion Resistant Nickel Alloy C276 Round Bar with Custom Cutting and Diameter 6-300mm for Chemical Applications
| Model NO.: | C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Corrosion Resistant Hot Dip Galvanized Steel Coil in Custom Sizes with High Durability for Industrial Applications
| Thickness Range: | 0.12-3mm |
|---|---|
| Width Range: | 1000mm, 1250mm |
| Coil Weight: | 3-8 MT |
ASTM A653 CS Type B Galvanized Steel Coil with 1220*2440mm Specification for Container Plate Applications
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |
Premium Monel 400 Round Bar Heat-Resistant Wear-Resistant Nickel-Copper Alloy for Chemical Processing
| Model NO.: | Monel 400 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Z40-Z275 Zinc Coating Galvanized Steel Coil for Container Plate with Long Outdoor Durability
| Base Metal: | Galvanized Steel Coils, Alumzinc Steel Coils |
|---|---|
| Productivity: | 200,000mt/year |
| Thickness: | 0.12-3mm |

