All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
Bright Surface Stainless Steel Hexagonal Bar in S6-S65mm Size with JIS ASTM DIN Standard
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
ASTM A276 316 Stainless Steel Hexagonal Bar with Bright Surface for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |
Food Grade 316L Stainless Steel Bar Bright Polished Round Bar OD 6-300mm in Stock
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
ASTM 201 304 310 430 Bright Surface Stainless Steel Round Bar Cold Drawn Hot Rolled
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
ASTM 304 316L 420 410 Cold Drawn Stainless Steel Hexagon Bar with Bright Surface for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
Stainless Steel U Beam Grade 304 SS Beams Width 40 - 200mm Stainless Steel Channels
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
H9 Tolerance 304 3-50mm Bright Polished Stainless Bar
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 310S 321 2205 2507.etc |
Plate bending Stainless Steel Channels SS Plate Profile Height 200 - 800mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
304 Stainless Steel Bending U Channel / C Channel 100*50 - 400*200mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
ASTM A276 420 Stainless Steel Round Bar / UNS S42000 Stainless Steel Rod in 6m Custom Cutting
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |

