All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
316L Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with Bright Surface for High Corrosion Resistance
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
EN 10204-3.1 Certified 316L Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with Bright Surface
| Material Grade: | 316L / 1.4404 / AISI316L |
|---|---|
| Standard: | ASTM A276/276M |
| Diameter Range: | 8 - 300mm |
316L Grade Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Bright Surface for High Corrosion Resistance
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Grade 321 Stainless Steel Round Bar Hot Rolled Forged with Black Surface
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
321 Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with Bright Surface Diameter 10-200mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Rolled Grade 321 Stainless Steel Round Bar with Bright Surface for High Temperature Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Drawn ASTM 201 304 316L Stainless Steel Hexagon Bar with Bright Surface for Structural Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Specification Range: | S4-S70 |
| Diameter Range: | S6-S65mm |
321 Stainless Steel Rod Cold Rolled Bright Surface Bar with OD 6-630mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
321 Stainless Steel Round Bar Cold Rolled with OD 6-630mm Bright Surface SS Round Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
304 Cold Drawn Bright Stainless Steel Hexagonal Bar ASTM JIS DIN & BS Standards
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Length: | 4M |

