All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS Hot Rolled Stainless Steel Round Bar OD 130mm
| Surface Treatment: | Pickled Bright Polished Satin |
|---|---|
| Type Grades: | AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS |
| Dia: | 5.5~150mm |
Hot Rolled 1Cr13MoS AISI 410MOD X10CrMoS13 Stainless Steel Round Bar OD 120mm GB/T20878-2007
| Surface Treatment: | Pickled Bright Polished Satin |
|---|---|
| Type Grades: | AISI 410MOD X10CrMoS13 1Cr13MoS |
| Dia: | 5.5~150mm |
X3CrNiMoN27-5-2 / EN 1.4460 Stainless Steel Round Bar AISI329 Solid Solution
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
High Hardness Stainless Steel Bright Bar with OD 6-300mm and Bright Surface for Industrial Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Surface 304 Stainless Steel Round Bar with Diameter 3-50mm in 6m Length
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hastelloy C276 Round Bars 4-300mm Hot Rolled
| Products: | Nickel Alloy Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 4 - 300mm |
Cold Drawn 304 Stainless Steel Bright Bar with Diameter 3-50mm and 6m Length for Industrial Applications
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
310S Stainless Steel Round Bar ASTM A276 Cold Rolled with OD 6-630mm
| Model Number: | 310S |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
Grade 201 Stainless Steel Bright Bar Hot Rolled with Diameter 3mm - 50mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Black / Bright / Pickling Finshing Stainless Steel Round Bar 304 316L 310S 321 329 347
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |

