All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
DIN 1.4404 Bright Stainless Steel Bar with Bright Surface and Diameter 3-200mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Polished 416 Stainless Steel Round Bar Diameter 6-80mm Custom Cutting SS Bright Bar
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Bright Polished Hot Rolled High Precision Stainless Steel Round Bar and Rod
| Model NO.: | 304 316L 2205 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Bright Polished 316L Stainless Steel Round Bar for Corrosion Resistance
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
High Precision 303 Stainless Steel Bar Bright Polished H9 H11 Tolerance Rod 2205
| Shape: | Round |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 303 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
Bright Polished Round Bar / Black Bars Nickel Alloy C276 Round Bars Diameter 4 - 330mm
| Products: | Hastelloy C276 Round Bar |
|---|---|
| Grade: | Hastelloy C276 |
| Diameter: | 10 - 330mm |
420 Stainless Steel Hexagonal Bar with Bright Surface and S6-S65mm Size Cold Drawn and Polished for Industrial Applications
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
Bright Surface Stainless Steel Hexagonal Bar S6-S65mm Cold Drawn and Polished Stainless Metal Rod
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Size Range: | S6-S65mm |
| Length: | 4M |
Bright Surface Stainless Steel Hexagon Bar S6-S65mm Size Cold Drawn and Polished SS Hexagonal Rod
| Surface Treatment: | Bright |
|---|---|
| Diameter Range: | S6-S65mm |
| Standard Length: | 4M |
Corrosion Resistant Cold Rolled 316L Stainless Steel Rod with Bright Surface
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

