All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ polished surface c channel bar ] match 247 Products.
Heat Resistant 321 Stainless Steel Flat Bar with Polished Surface and Width 10-600mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
316L Stainless Steel Flat Bar Hot Rolled with Polished Surface for Industrial Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
SAE1045 Cold Drawn Carbon Steel Bar with Polished Surface for High Strength Applications
| Model NO.: | SAE1045 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polished |
| Alloy Type: | Non-alloy |
Thickness 2mm-10mm Hot Rolled Polished Surface Stainless Steel Flat Bar SS Flat Bar
| Thickness: | 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm |
|---|---|
| Width: | 10-600mm |
| Length: | 2m-6m Or Custom |
Hot Rolled SUS304 U Channel Bar with Polished Surface and Corrosion Resistant Properties
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
316L Stainless Steel Channel Bar with Bright Polish Surface and Hot Rolled Technique
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled 316L Stainless Steel U Channel Bar with Bright Polished Surface
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled 304 316L Stainless Steel Channel Bar with Polished Surface H Beam U Channel
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 2507 904L |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled ASTM A276 316L Stainless Steel Channel Bar U Channel Bar SS316L
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled Stainless Steel Round Bar with Polished Surface and OD 6-630mm Bright Rod
| Model NO.: | 304 316L 310S 2205 321 904L 316ti 2507 C276 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

