All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
304 316 321 310S Stainless Steel U Channel Bending Channels Height 200 - 400mm
| Shape: | Angle Bar / Channel Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 309S 310S 321 2205 2507.etc |
TISCO Stainless Steel Plate Grade 304 ASTM A240 3.0-40.0mm Thickness Hot Rolled
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 304 |
| Thickness: | 3.0 - 40.0mm |
316L Stainless Steel U Channel Hot Rolled with Bright Surface for Construction and Industrial Use
| Model NO.: | 201 304 316L 310S 2205 |
|---|---|
| Shape: | U Channel |
| Technique: | Hot Rolled |
Hot Rolled Stainless Steel U Channel with Pickling Finishing in 30*30-100*100mm Sizes
| Shape: | U Channel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Hot Rolled Stainless Steel H Section Grade 201 304 316L
| Products Name: | Stainless Steel Beam |
|---|---|
| Size: | 100*100 - 400*400mm Or Custom As Request |
| Grade: | 201 304 316L.etc |
Hot Rolled S30408 Stainless Steel Plate 1800mm ASTM A240 AISI 304
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 301 304 316L Stainless Steel Strip SS Strip Width 6 - 610mm Slit Cutting Without Burr
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
High Quality TISCO Cold Rolled Stainless Steel Coil & Strip with 2B BA HL Finishing 0.1 - 3.0mm Thickness
| Thickness Range: | 0.1 - 3.0mm |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Cold Rolled |
Baosteel 321 Stainless Steel Rod and Shaft Cold Rolled with Bright Surface Custom Cutting 6-200mm
| Shape: | Round |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Bright |
Cold Rolled SS 304L Stainless Steel Strip Coil with Polished Surface and 0.1 - 10.0mm Thickness
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

