All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
8K Mirror Polished 304 Stainless Steel Sheet with BV Certificate for Decoration
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
Cold Rolled 2B Surface 304 304L 304H Stainless Steel Plate and Sheet
| Model NO.: | 304 |
|---|---|
| Shape: | Flat |
| Technique: | Hot Rolled |
EN 1.4460 / AISI329 Stainless Steel Rod / Round Steel Bar in 6m Length
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Hot Rolled 304 EN 10088 1.4301 6mm Stainless Steel Plate for Industrial Applications
| Thickness: | 6mm |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm |
| Length: | 1000-6000mm |
17-4PH Stainless Steel Bar AISI630 Stainless Steel Rod Diameter 10 - 250mm H1050 H1150 Heat Treatment
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 201 304 316L 321 309S 310S 2205 17-4PH 2507 410 420 430 431 440.etc |
Duplex 2507 Stainless Steel Round Bar UNS S32750 DSS Rod Diameter 8 - 350mm Black Bright Bars
| Shape: | Stainless Steel Round Bar |
|---|---|
| Standard: | ASTM EN GB JIS |
| Grade: | 17-4ph |
ASTM F61 S32550 Solid Rod DIN/EN 1.4507 X2CrNiMoCuN25-6-3 SUS329J4L Stainless Steel Round Bar
| Other Shape: | Flat , Angle, Channel,square |
|---|---|
| Delivery State: | Soft Annealed, Drawn |
| Special Use: | Valve Steels |
F61 DIN/EN 1.4507 X2CrNiMoCuN25-6-3 SUS329J4L Stainless Steel Rod S32550 Duplex Steel Round Bar
| Other Shape: | Flat , Angle, Channel,square |
|---|---|
| Delivery State: | Soft Annealed, Drawn |
| Special Use: | Valve Steels |
Mirror Etched Designer 304 Decorative Stainless Steel Sheet for Elevators Manufacturing
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled BA Finishing Stainless Steel Sheets & Coils Grade 304 316L 430 410
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |

