All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
3mm Thick 316 Grade Stainless Steel Coil with Polished Surface for Industrial Applications
| Thickness: | 0.1 - 10.0mm |
|---|---|
| Width: | 5 - 1500mm (Cold Rolled), 10 - 2000mm (Hot Rolled) |
| Shape: | Flat |
AISI Cold Rolled 430 Stainless Steel Coil with 2B BA Surface and 500-1500mm Width SS Strip Coil
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Cold Rolled Stainless Steel Coil with Polished Surface and Custom Width 3mm-2000mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
316L Stainless Steel Coil Strip 10mm Width for Medical Devices with SGS Approval
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Slit Stainless Steel Coil Strip with BA Surface GB3280 Standard 0.05mm Thickness for Precision Applications
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
TISCO 2205 Duplex Stainless Plate 1.4462 S31803 ASTM A240
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
Duplex 2205 Stainless Steel Plate 0.4-16.0mm EN 10088-2 1.4462
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 2205 |
| Thickness: | 0.4 - 16.0mm |
ASTM A564 630 Stainless Steel Plate Annealed Precipitation Hardened 17-4 PH Steel For Marine Hardware Surgical Instruments
| Products: | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | 630 / 17-4ph |
| Thickness: | 1.0 - 6.0mm |

