All Products
-
Stainless Steel Strip
-
Stainless Steel Sheet
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Bar
-
Galvanized Steel Coil
-
Steel Plate
-
Steel Round Bar
-
Nickel Alloy
-
Seamless Steel Pipe
-
Stainless Steel Beam
-
Copper Plate Sheet
-
Copper Round Bar
-
stainless steel round bar
-
stainless steel channel bar
-
stainless steel angle bar
-
stainless steel coil strip
-
stainless steel flat bar
-
stainless steel circle
-
Pipe Fitting
-
Water Ripple Stainless Steel Sheet
-
Nickel Alloy and Super Alloy
-
cold rolled steel coil
-
copper
-
Nickel Base Alloy Products
-
Others
-
Raian IonescuMaterial quality very good. we have cooperate more than 10 Years. They trade lots kinds of steel material. All material quality good. They duty for all material quality. We are planing continue cooperate with them in the future
Keywords [ high temperature resistance 304 angle bar ] match 258 Products.
Bright Annealing 304 Stainless Steel Strip Coils with BA Mirror Finishing and Cold Rolled Technique
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Bright Annealing 304 Stainless Steel Sheet with 2B BA Finishing in Widths 1000mm 1219mm 1500mm
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
304 304L 310S 316L Cold Rolled Polished Surface Stainless Steel Sheet and Coil from TISCO
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
Non Magnetic SS 304 BA Finished Stainless Steel Strip 0.25mm-3mm Thick JIS Standard
| Thickness: | 0.25mm-3mm |
|---|---|
| Width: | 5-1500mm |
| Surface Treatment: | Polished |
BA Surface Finished ASTM 304 Cold Rolled Stainless Steel Strip Coil 0.2mm Thick
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
2mm Thickness 304 Grade Cold Rolled Stainless Steel Strip SS Strip for Industrial Use
| Shape: | Flat |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled |
| Surface Treatment: | Polished |
304 Stainless Steel Coil Strip 0.3mm Thickness Annealed Skin Passed with Polished Surface
| Material Grade: | 304 |
|---|---|
| Thickness: | 0.3mm |
| Shape: | Flat |
Cold Rolled 254SMO Stainless Steel Sheet with Polished Surface and Corrosion Resistance
| Thickness: | Cold Rolled: 0.3mm-3mm, Hot Rolled: 3.0mm-80mm |
|---|---|
| Standard Size: | Cold Rolled: 1000*2000mm, 1219*2438mm, 1500*3000mm; Hot Rolled: 1500*6000mm, 1800*6000mm, 2000*6000mm |
| Surface Treatment: | Polished |
Corrosion Resistant Cold Rolled 316L Stainless Steel Rod with Bright Surface
| Model Number: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |
316L Stainless Steel Round Bar Bright Polished Cold Rolled SS Round Bar
| Model NO.: | 316L |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Technique: | Cold Rolled |

